پیام رئیس پوهنتون بلخ

photo

 

1 month 3 weeks ago

 

بسم الله الرحمن الرحیم

            برادران گرامی و علاقمندان علم و فرهنگ!

            پوهنتون بلخ با داشتن 16 پوهنحی، بیشتر از 400 استاد و افزون بر 18000 محصل، یکی از بزرگترین پوهنتونهای افغانستان است. این نهاد اکادمیک در سال 1366 هجری شمسی تأسیس گردیده که از آن زمان تا کنون با فارغ دادن هزاران کادر آموزش دیده، نقش بس ارزنده در تربیه نسل جوان و کادر های علمی کشور ایفا نموده است. در سالهای اخیر، علاوه بر برنامه های لیسانس در رشته های مختلف علوم، برنامه های ماستری در رشته امور مالی و محاسبه (اقتصاد) و ادبیات دری نیز در این پوهنتون ایجاد گردیده و ده ها تن از متخصصین جوان را در رشته های فوق الذکر به جامعه تقدیم نموده است. رهبری پوهنتون بلخ در نظر دارد تا در آینده نزدیک برنامه های فوق لیسانس را در رشته های حقوق و علوم سیاسی، زراعت، ادبیات پشتو و تاریخ اسلام نیز ایجاد نماید. این برنامۀ ها چندبُعدی بوده و طوری طراحی شده اند، تا زمینۀ تحصیلات و آموزش بالاتر از سطح لیسانس را برای علاقمندان این رشته ها فراهم کند، تا آنان سطح دانش مسلکی و تخصصی شان را در رشتۀ های مورد نظر شان ارتقا دهند.

          رهبری پوهنتون بلخ متعهد است تا زمینه ارتقای سطح تحصیلی، بلند بردن کیفیت دانش، ایجاد محیط سالم و امن تحصیلی برای جوانان کشور، آماده سازی نصاب تحصیلی با درنظرداشت بازار کار و وضعیت اقتصادی منطقه و رقابت سالم در امر انکشاف برنامه های علمی را در مطابقت با اساسات دین مبین اسلام و قانون تحصیلات عالی فراهم نماید. توجه به مسایل مربوط به بروز بودن نصاب تحصیلی و استفاده از تکنالوژی جدید، از اولویت های رهبری پوهنتون میباشد. علاوه براین، ایجاد، توسعه و انکشاف زیربناها را نیز درنظر داریم. تعهد ما اینست که جوانان کشور را نه تنها با معیارهای مدرن علمی آماده و به جامعه تقدیم نماییم، بلکه میخواهیم جوانان ما در قبال موضوعات علمی و اکادمیک با احساس عالی نسبت به کشور، ارزشهای اسلامی و اخلاقی ، فرهنگی و تاریخی و کلتور افغانی مصدر خدمات بهتر شوند.

 و من الله توفیق

مولوی ضیاءالحق ضیا کریمی

آخرین اطلاعیه هاآخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۸/۲۳ - ۸:۵۴
Background image
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۱ - ۲۱:۸
Background image

تازه ترین اخباراخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۶ - ۱۵:۲۳
Background image

نشست افتتاحیه امتحان بست هاى اداري پوهنتون بلخ، سمنګان، وجامعه ديني برگزار شد

اليوم دوشنبه د1445 /13/5 ه ق نشست افتتاحیه امتحان رقابتى بستهاى اداري پوهنتون بلخ، سمنګان، وجامعه ديني به تلاوت چند آيات ازقرآن کریم آغاز گردید. در نشست مذکور نخست رئیس پوهنتون بلخ. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۵ - ۱۵:۱۰
Background image

ديدار هيأت وزارت تحصیلات عالي با رئیس پوهنتون بلخ

ديدار اليوم شنبه مورخ  1402/9/3 ه ش مطابق با 1445/5/13ه ق ديدار هيأت وزارت تحصیلات عالي با رئیس پوهنتون بلخ محترم مولوي صاحب ضياﺀالحق ضياﺀکريمي در فضاﺀ صمیمانه و دوستانه صورت گرفت.
در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۸/۲۵ - ۱۱:۱۱
Background image

جلسه نوبتي روئساﺀ

روز چهار شنبه مورخ 1402 /24/8 ه ش جلسه نوبتي روئساﺀ  درتالار کنفرانسهاي پوهنځۍ زبان و ادبيات به تلاوت چند آيات ازقرآن کریم آغاز شد.
در جلسهٔ مذکور نخست رئیس پوهنتون بلخ محترم مولوي صاحب. . .